1 2 3 ... 6 >

Aile ve Çocuk Oyunları

Aile ve çocuk oyunları, ailelerin birlikte vakit geçirebilmesi için oluşturulmuş oyun içerikleridir. Kalabalık ortamlarda kaliteli ve keyifli bir oyun deneyiminin yaşanabilmesi için kutu oyunları doğru bir seçenek olabilecektir. Kutu oyunları ile aileler birlik içinde keyifli bir oyun deneyimi yaşayabileceklerdir.

Bunun yanı sıra kutu oyunların hemen hepsinde kişilerin akılcı davranması ve stratejiler geliştirmesi gerekecektir. Çocukları düşünmeye ve strateji geliştirmeye teşvik eden tüm oyun içerikleri büyüme ve gelişme sürecine olumlu katkılarda bulunabilecektir. Aile ve çocuk kutu oyunları birbirinden farklı içeriklere sahip olduğu için her aile, ilgi alanına uygun seçimler yapabilecektir.

Aile ve Çocuk Oyunları ile Olumlu Duygular Pekişebilecek!

Aile kutu oyunları arasında yer alan, oyunlardan biri hiç kuşkusuz çılgın bardaklardır. 2 ila 7 kişi arasında oynanan bu oyunda her kişi 5 farklı renkte bardak verilecektir. Daha sonra ise kartlar alta konularak, üstü kapatılacaktır. Karttaki düzen ve bardak sırasına göre doğru olan zile basarak kazandığını bildirir. En çok kart toplayan kişi oyunu kazanan kişi olacaktır. Dikkat ve konsantrasyon gerektiren bu oyun, farklı içeriği ile hemen herkesin beğenisini kazanabilecektir.

55 tane kartın yer aldığı bu oyun 5 yaş ve üzeri çocukların kullanımı için uygundur. Bay bilmiş oyuncak ise bir diğer kutu oyunu çeşididir. Soru sormak için tasarlanmış bu oyun setinin her sorusuna doğru yanıt verilmesi gerekecektir. Bay bilmiş çok fazla şaşırtıcı olacağı için bu durum yanılmanıza da neden olabilecektir. Son derece eğlenceli ve komik olan bu oyuncak 3-6 kişi tarafından oynanabilecektir. En az 8 yaş ve üzerindeki çocukların kullanımı için uygun olacaktır.

Bil bakalım kutu oyununda oynayan kişiler bir kart seçiyor. Seçilen bu kartı bilmeye çalışan kişilere ise yalnızca Evet ya da Hayır cevapları verilerek, karttakinin kim olduğu anlatılmaya çalışıyor. Oldukça komik olan bu oyun içeriği sayesinde oyuncular kah gülecek, kah sinirlenecek ve sonuç olarak keyifli vakit geçirebileceklerdir. 6 yaş ve üzeri her çocuğun oynayacağı bu kutu oyuncak, genel kültürün gelişimine de yardımcı olabilecektir.

Pilsan bilgi çarkı, farklı konsepti ile birçok insanın ilgisini çekebilecek bir oyuncaktır. Aile ile oynanabilecek oyunlar arasında bulunan bu oyun eğlendirecektir. Genel kültür öğreten bu sistemde çark çevrilerek çıkan sonuç cevaplanacaktır. Çocuklar ve aileler bu oyuncak sayesinde genel kültür seviyesini arttırabilecek ve sosyalleşebileceklerdir. 60 adet kartın yer aldığı bu çarkta, 30 farklı da ceza seçeneği bulunmaktadır.

Totalde ise çocuklar için sorulabilecek 530 soru bulunmaktadır. Bul sırala oyunu ise, 3 yaş ve üzeri tüm çocuklar için ailece oynanabilecektir. Bu setin içerisinde birbirinden farklı şekillerin yer aldığı desenler bulunur. Çocukların ve yetişkinlerin kısa süre içerisinde bu şekli aynen oluşturması gerekecektir. Böylece çocukların hafızası, el becerileri, dikkat ve konsantrasyon gelişimine yardımcı olunurken, keyifli vakit geçirilebilmesi de mümkün olacaktır.

Aile ve Çocuk Oyunları ile Kaliteli Zaman Geçirilebilecek!

Aile kutu oyunları arasında kelime oyunu da öne çıkan bir üründür. 10 yaş ve üzeri çocukların oynayabileceği bu oyun setinde esas amaç kelime üretmek olacaktır. Boş zamanların verimli geçirebilmesine imkan sağlayan bu oyun, her aile bireyi tarafından oynanabilecektir. Hemen her yerde oynanabilen bu oyun setinde kelimeler rastgele dağıtılarak, anlamlı bir kelime oluşturulacaktır.

Tahtanın üstüne dikey ya da yatay olacak şekilde iki farklı şekilde harf dizilebilmesi mümkün olacaktır. Totalde en çok kelime oluşturan ve en çok puanı kazanan oyuncular kazananlar olacaktır. 2-4 kişi ile oynanan bu eğlenceli oyun, çocuklarda ve hatta yetişkinlerde kelime dağarcığının gelişimini destekleyebilecektir. 100 harften oluşan bu sette en fazla 4 kişinin oynayabileceği tabla bulunmaktadır.

Jenga hemen herkesin ilgisini çeken oldukça popüler yetişkin kutu oyunları arasındadır. Ayrıca bu oyun çocuklar tarafından da rahatlıkla oynanabilecektir. Jenga bir denge oyunu olması sebebiyle kişilerin bu oyunu oynarken dikkatli, stratejik ve konsantre oynaması gerekecektir. Ahşap tahtalardan bu oyuncak uzun ömürlü oluşu, sağlam ve sağlıklı yapısı ile öne çıkar. Üst üste dizilen ahşap parçalardan oynayan herkes bir parça çekmelidir. Ancak bu işlem sırasında dizilmiş olan kulenin düşmemesi gereklidir. Düşmesi halinde oyun kaybedilmiş sayılır.

İlk dokunulan ahşabın çekilmek zorunda olduğu bu oyunda haksızlık olmaması adına, oyunculara belirli bir zaman dilimi verilecektir. Keyifle oynanan oyunlardan bir tanesi de sakın söyleme oyunudur. En iyi kutu oyunları arasında bulunan bu set, şaşırtmacalı içeriği ile tüm ailenin çok eğlenmesini sağlayabilecektir. Bu oyunda çocuklara sorular ya da benzeri şeyler sorulur.

Buna yanıt veren kişinin evet ya da hayır dememesi gerekecektir. İki kişinin karşılıklı oynayacağı bu oyunda biri evet- hayır dedirtmeye çalışırken, diğerinin evet- hayır dememesi gerekecektir. Oyunda evet ya da hayır kelimesini kullanan kişi yarışmayı kaybetmiş sayılacaktır. 6 kişinin oynayabileceği bu keyifli oyunda en az 8 yaş ve üzeri olunması gereklidir.

Aile ve Çocuk Oyunları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tabu geçmişten günümüze en çok tercih edilen ve aile kutu oyunları tavsiye olarak verilen oyun türüdür. Bu oyun son derece eğlendirici ve kişinin genel kültürünü geliştiren bir settir. Oyunda iki farklı grup oluşturulur. Her gruptan bir kişi sırasıyla verilen kartlarda yazan kelimeyi anlatmaya çalışır.

Anlatma sırasında kesinlikle yasaklı kelimeler kullanılmaz. Kullanılması halinde kart sayılmaz. Verilen süre bitiminden hangi grup daha fazla kelime anlatmış olursa, o kişi kazanmış sayılacaktır. Aile için oynanabilecek en güzel oyun içeriklerinden biri olan Tabu totalde 260 karttan oluşmaktadır. İçerisinde yer alan kum saati süreyi, öten oyuncaksa yapılan hataların bildirilmesini ifade edecektir.

Monopoly, aile ve çocukların keyifle oynayabileceği bir oyun türüdür. Bir kart sisteminin yer aldığı bu oyunda herkes bir piyonu yönetmektedir. Yönetilen piyon atılan zar sayısınca hareket ettirilir. Gittiği yere göre ceza, ödül ya da bir mekanın satın alınabilmesi mümkün olacaktır. Herhangi bir yerin satın alınması halinde, oraya gelen her kişi o kişiye kira ödemek zorundadır.

Oyun içerisinde ödeme yap, hapis yat, borç ver gibi ilginç cezalarda bulunmaktadır. Başlangıçta herkesin aldığı para aynı olurken, en çok kazanç elde eden kişi oyunu kazanan kişi olacaktır. Tommy şakacı korsan oyunu farklı konsepti ile herkesin ilgisini çekebilecektir. Bu oyunda her bir bireyin, sıkışmış korsanı çıkarabilmesi için tek bir hamle yapma şansı bulunmaktadır. Yapılan hamlede korsanı çıkarabilen kişiler oyunun kazananı olacaktır.

Oyunda bir adet korsan, bir adet fıçı ve 24 farklı kılıç bulunmaktadır. Bu oyun en az 2 en çok ise 4 kişi tarafından oynanabilecektir. Oldukça eğlenceli olması nedeniyle aileler severek oynayabilecektir. Aile ve çocuk oyunları geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Her aile kendilerine hitap eden ürünü rahatlıkla bulabilecektir. Aile ve çocuk kutu oyunları fiyatları, marka, ürüne ve ürünün özellikleri göre farklılık gösterebilecektir. Sayfamız üzerinden tüm markalara ait kutu oyunları görebilir, dilediğiniz tüm ürünlere anında sahip olabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz.