1 2 >

Oyun Hamurları ve Kalıpları

Oyun hamurları ve kalıpları, çocukların eğlenceli vakit geçirebilmesini destekleyen oyuncak tasarımlarından biridir. Çocuklar doğası gereğince, cisimlere dokunarak oyun oynamaktan çok hoşlanacaklardır. Bu nedenle oyun hamurları onlar ve yaratıcıların gelişimi açısından ideal bir seçim olabilecektir.

Oyun hamurlarında renk ve seçeneklerin yanı sıra, sağlıklı metaryellerle üretilmiş olması da büyük önem taşıyacaktır. Hamur kalıpları çocukların şekillendirmeler yapabilmesine yardımcı olacaktır. El becerileri henüz yeni gelişen çocuklar bu kalıplar sayesinde şekilleri kolayca yapabilecek ve hayal gücü dahilinde dilediği şekilde tasarımlar yaratabileceklerdir. Oyun hamuru ve kalıpları arasında çocukların ilgisini çekebilecek birbirinden farklı tasarımlar yer almaktadır.

Çocukların El Becerisini Geliştiren Oyun Hamurları…

Play- Dough oyun hamuru çeşitleri, en çok tercih edilen hamur türlerinden biridir. Bu marka uzun yıllardır, hizmet vermekte olmakla birlikte, oyun hamurlarında toksik madde içeriğine yer vermemektedir. Sadece un, su, tuz ve renkli gıda boyası kullanılarak tasarlanan bu hamurlar, çocukların hemen hepsi tarafından tercih edilebilecektir. 4’lü bu hamur seti ile çocuklar dilediği şekilleri oluşturarak, eğlenceli bir oyun deneyimi yaşayabileceklerdir.

Sağlıklı ve kurumaya dayanıklı bu oyun hamurları 2 yaş ve üzeri tüm çocuklar için tercih edilebilecektir. Play- Dough 4’lü oyun hamuru yerine 8’li set seçeneği de tercih edebilecektir. Daha fazla renk alternatifi, daha güzel tasarımların ortaya çıkmasını sağlayabilecektir. Kurumayan kalem formlu oyun hamurları ise ebeveynlerin daha çok tercih ettiği ürünlerdendir. Kullanımı kolay olan ve kuruması imkansız olan bu ürün sayesinde, oyun hamurları daha uzun süre kullanılabilecektir.

Ayrıca kuruyarak dökülen oyun hamurları sorunları ile de karşılaşılması söz konusu olmayacaktır. Defalarca kullanımı mümkün olan bu ürünlerde hiçbir kimyasal madde içeriği bulunmamaktadır. Canlı renkleri bulunan bu oyun hamurları birbirine karıştırılarak farklı renkler elde edilebilecektir. Gluten içermeyen kalem oyun hamurları 3 yaş ve üzeri çocuklar için tercih edilebilecektir.

Eğlenceli oyun hamuru kalıbı 19 farklı modeli içerisinde barındırmaktadır. Bu oyun kalıpları sayesinde oyun hamuru ile birbirinden farklı tasarımlar oluşturulabilecektir. Çocukların hayal gücünü geliştiren bu setlerin içerisinde hamuru kesmeye yarayan bir aparat, makas, ince şekiller verebilmek için 2 farklı kalem ve hayvan şekillendiricileri yer almaktadır. Bu kalıp sayesinde çocuklar hayvan şekilleri yapabilecek göz, ağız ve burun gibi ince detayları bile kolayca yerine getirebileceklerdir.

Oyun hamuru kalıpları kadar öne çıkan bir diğer parça ise oklavadır. Oklava, hamurun istenen ayarda inceltilmesine yardımcı olacaktır. Şekillendirme öncesinde oklava sayesinde oyun hamuru inceltilerek, hamur istenen şekilde düzleştirilebilecektir. Ahşap malzemeden tasarlananmış oluşu ile hiçbir şekilde zarar görmeden uzun süre kullanılabilecektir. Bunun yanı sıra bu ürün çocukların iki eliyle rahatlıkla tutabileceği 20 cm boyutunda tasarlanmıştır. Oyun hamurlarını daha eğlenceli hale getiren birbirinden farklı konsept ve temalar bulunmaktadır.

Birbirinden Farklı Konseptlerle Çocukların Eğlencesini Katlayacak Oyun Hamurları…

Oyun hamuru seti, oluşturulan konseptlerle daha keyifli ve öğretici bir hale gelmiştir. Kuaför oyun hamuru seti bunlardan biridir. Çocuklar u oyun seti sayesinde, istediği saç tasarımını yerine getirerek keyifli vakit geçirebileceklerdir. Bu set çocukların duyusal açıdan zekasının gelişimini desteklerken, yaratıcılığını da artırabilecektir. Bu setin içerisinde hamurların saç görünümü yaratabileceği delikli bir kafa bulunmaktadır.

Alt kısmında yerleştirilen hamur, saç görünümü yaratabilecektir. Toksik madde içermeyen bu ürün, sayesinde saçlar istenilen uzunluk ya da kısalıkta tasarlanabilecektir. Birçok aksesuardan oluşan bu set sayesinde saçları toplayabilmek hatta topuz tasarımı oluşturabilmek bile mümkündür. Setin içinde bulunan makas sayesinde yeterli miktarda uzayan hamurlar kesilerek eğlenceli bir oyun deneyimi yaşanabilecektir.

 Dişçi seti oyun hamuru ve oyun hamuru kalıbı seti ile tasarlanmıştır. Çocuklar bu set ile dişleri öğrenebilecek ve dişin önemini kavrayabilecektir. Setin içinde birbirinden farklı renkte oyun hamuru, dolgu seti, iğne ve diğer aparatlar yer almaktadır. Kalıp açıldığında oluşturulan boşluklara beyaz oyun hamuru yerleştirilerek diş görünümü elde edilebilecektir. İğne ve dolgu aletini kullanan çocuklar siyah hamurun bulunduğu çürümüş, diş dolgusunu temizleyerek yerine dolgu malzemesini yerleştirebileceklerdir.

Mutfak oyun hamuru şekilleri çocukların mutfakta harikalar yaratabilmesine yardımcı olacaktır. 4 adet oyun hamuru ve 16 farklı parçadan oluşan bu set, el becerilerinin gelişimini destekleyebileceklerdir. Hayal gücü ve duyusal zekanın gelişimine yardımcı olan bu oyun seti, öğrenmenin pekiştirilebilmesini sağlar. Bu ürünü kullanan çocuklar ocakta hamurlarla oluşturdukları yemekleri pişirebilecekler ve tabaklara pay ederek, mükemmel bir yemek sofrası oluşturulabilecektir.

Harfli oyun hamuru kalıpları, çocukların bu harfleri kullanarak kelime ya da cümle tasarlamasını sağlayabilecektir. Böylece çocuklar alfabenin harflerini öğrenebilecek, okul öncesinde öğrenim sürecini hızlandırabileceklerdir. 29 farklı kalıbın yer aldığı bu sette, sert plastik malzeme içeriği kullanılmıştır. Bu kalıplar plastik olduğu için kırılmadan ya da herhangi bir zarar görmeden uzun süre kullanılabilecektir. Her hamura uyumlu olduğu için her şekilde kullanımı söz konusu olabilecektir.

Oyun Hamuru Kalıpları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

3D oyun hamuru kalıpları setinin kullanıldığı bir diğer konsept, dondurma dükkanı setidir. Bu oyun seti sayesinde çocuklar birbirinden farklı renkte ve şekilde tasarlanmış dondurmalar tasarlayabileceklerdir. Setin içerisinde oyun hamuru bulunduğu için ekstra hamur temin edilmesine gerek yoktur. Setin içerisinde dondurma yapılabilmesi için özel bir makine, farklı şekillerin tasarlandığı dondurma aparatları ve özel yapay soslar bulunmaktadır.

Çocuklar dilediği renkteki oyun hamurlarını karıştırarak dondurmasını tasarlayabilecek ve sos dökerek servis edebileceklerdir. Gluten içermeyen bu oyun hamurları, toksik madde içermemektedir. Gıda boyası içerdiği için renk bırakabilme olasılığı bulunmaktadır. Oyun hamuru boğulma tehlikesi yaratabileceği için 3 yaş altı çocuklarda kullanılmamalıdır. Erkekler için tasarlanmış çimento oyun hamuru seti, inşaat konusunda duyarlı olan çocuklar için doğru bir seçim olabilecektir.

Pek çok aksesuarın bulunduğu bu sette bir adet çimento aracı bulunur. Buna oyun hamuru konulduktan sonra karıştırılabilmekte çimento aracından aşağıya doğru dökülebilmektedir. Çocuklar bu malzeme içeriği sayesinde dilediği şekilleri tasarlayabilecek ve keyifli bir oyun deneyimi yaşayabileceklerdir. İnsan figürü oyun seti suratlara ifade çizilebilmesine imkan sağlayan bir oyuncak türüdür. Özel suratların yer aldığı bu sette oyun hamurları ve aksesuarlar kullanılarak gülen, ağlayan, şaşıran, korkan, kızan, öfkelenen gibi pek çok duygunun ifade edilebildiği suratlar tasarlanabilecektir.

Bu surat ifadeleri oluşturulurken çocuklar duyguların anlamlarını da kavrama fırsatı bulabileceklerdir. Pizza fırını oyun hamuru seti ise, leziz pizzalar yapmak isteyen çocuklar için tercih edilebilecektir. 3 farklı renkte hamurun yer aldığı bu sette peynir presi, pizza dilimleyicisi, pizza küreği, oyun hamuru, tabak, silindir bulunmaktadır. Oyun hamurundan tasarlanan pizza malzemeleri pizza hamuruna yerleştirilerek nefis pizzalar tasarlanabilecektir. 3 yaş ve üzeri çocukların kullanımına uygun bu ürün, sağlıklı içeriği ile öne çıkmaktadır.

Oyun hamurları çocukların sıkılmadan saatlerce oyun oynayabilmesine imkan sağlamaktadır. Bunun yanı sıra çocukların el becerileri, zihinsel zekası desteklenebilecektir. Aynı zamanda duyusal zeka gelişimine de olumlu katkılar sağlanmakta, çocukların bu yol ile tüm stres ve huzursuzluğunu atabilmesi mümkün olacaktır. Oyun hamuru ve oyun hamuru kalıpları fiyatları seçilen sete ve markaya bağlı olarak değişebilir. Sayfamız üzerinden tüm oyun hamuru modellerine ulaşabilir, çocuklarınızın ilgisine yönelik ürünlere uygun fiyat ve ödeme koşulları ile sahip olabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz.