1 2 3 4 >

Oyuncak Bebekler

Kız çocuklarının her zaman en çok istediği ve sevdiği oyuncaklar bebeklerdir. Kız oyuncakları olarak da görülen oyuncak bebekler ortaya çıktığı ilk andan beri yoğun ilgi görmüş ve ilerleyen yıllarla birlikte çok çeşitli modelleri üretilmeye başlamıştır. Çocukların beden ve zihin gelişimine uygun olarak tasarlanan bu oyuncakların başlıca yararı çocukların hayal gücü yetilerini geliştirebilecektir.

Bunun yanında sosyalleşmeleri ve ilerleyen yaşantılarında daha sağlam insan ilişkileri kurabilmeleri, sorumluluk sahibi olabilmeleri gibi pek çok alanda onları destekler niteliktedir. Günümüzde farklı birçok boyutta ve özellikte bebek bulmak mümkündür. Yani her kız çocuğunu sevindirecek bir bebek mutlaka vardır. Bu noktada yapılması gereken çocuğun ihtiyaçlarını ve isteklerini göz önünde bulundurarak bir seçim yapmaktır.

Yılların Vazgeçilmezi Barbie Bebekler

Oyuncaklar, çocukların sadece eğlenmesi için değildir aynı zamanda eğitimleri içinde önemli bir aracıdır. Oyuncak da olsa bir bebekle ilgilenmek onların sorumluluk bilincinin gelişmesine hayal güçlerinin artmasına fazlasıyla yardımcı olur. Doğru bir tercih yapıldığı takdirde çocukların eğlenmeleri, eğlenirken de yeni şeyler öğrenmeleri ve becerilerini geliştirmeleri mümkün olabilir.

Oyuncak bebek denildiğinde ilk akıllara gelen Barbie bebekler olmaktadır. Yıllardır en güzel oyuncak bebekler arasında kabul edilen Barbie bebeklerin oldukça farklı çeşitleri de kategoride mevcuttur. Öncelikle Barbie’nin tek olarak sunulduğu paketlerden bahsetmek gerekirse; bunlar kızların en yakın arkadaşı Barbie’nin farklı versiyonlarından oluşmaktadır. Farklı meslek gruplarındaki hallerinden farklı mevsimlerdeki hallerine kadar sayısız sayıda çeşidi bulunmaktadır.

Kız çocuklarının bir an bile yanından ayırmak istemeyeceği bu bebekler aynı zamanda onların hayal güçlerini geliştirmek için de faydalıdır. Barbie bebeklerinin temalı aksesuarları da bulunmaktadır. İster farklı farklı bebekler alabilir isterlerse bir tek bebeği aksesuarlar ve kıyafetler ile bambaşka biçimlere de büründürebilirler. Bu bebekler özel olarak çocukların hayal gücünü geliştirmek için tasarlandığından ister bebek bakıcısı isterlerse birer yüzücü olabilirler.

Tek yapılması gereken temalı aksesuarlara sahip olmak.Çocuklar rol yapma yetilerini de bu bebeklerle geliştirme şansına sahip olacak, oyun oynarken kendilerini de geliştirecekler. Barbie bebekler aynı zamanda çocuklara eğitici bilgiler vermek ve onları yönlendirmek için de varlar. Örneğin çocuklar edinecekleri nefes egzersizi yapan Barbie bebek ile çeşitli nefes alma tekniklerini öğrenebilecek ve setin içeriğinde bulunan ışıklı ve sesli düzenek de onlara bebekleri ile yardımcı olacaktır.

Çocukluklarının her döneminde en yakın arkadaşları olabilecek Barbie bebeğin birbirinden farklı çeşidi, ayrıca serinin içerisinde olan Ken, Chelsea gibi karakterlerin de oyuncakları mevcut. Hayal güçlerini desteklemek adına ev maketleri de bulunduğu gibi mutfak ya da fırın gibi dekorasyon ürünleri de sitede bulunmaktadır. Barbie bebek çeşitlerinin de aksesuarlarının da çeşitlerinin sınırı yoktur. Çocuklarınızın ilgi alanlarına ve zevklerine uygun her türlü modeli kategori içerisinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kız Çocuklarına Alınabilecek En Güzel Hediye

Her kız çocuğunun oyuncak bebekleri isteme nedenleri farklıdır. Bazı çocuklar bebeklerinin saçlarını taramaktan, onlara çeşitli örgüler veya makyaj yapmaktan hoşlanırlar. Bunun için özel olarak tasarlanmış oyuncak büstler de sitede mevcuttur. Omuzdan yukarısı olacak şekilde düz zeminde dik şekilde duran bu oyuncak, özellikle süsüne düşkün kız çocuklarının çok hoşuna gidecektir. Yanında tarağı ve çeşitli tokaları ile gelen büst bebekler, çocukların el-göz koordinasyonunun gelişmesine yardımcı olurken yaratıcılıklarını konuşturmalarını da sağlayacak.

Canlı oyuncak bebek denilince Nenuco bebeklerden bahsetmemek elde değil. Bu bebeklerin farklı işlevleri olan modelleri bulunmakta. Uyumakta zorluk çeken çocuklar için en ideali olan uyku arkadaşım seti kendi yatağı, örtüsü ve biberonu gibi eşyalarıyla geliyor ve çocuğunuza uyurken eşlik etmek için mükemmel. Yemek yeme konusunda zorluk yaşayan çocuklar için ise yemek vakti modeli mevcut.

Her şeyi en ince detayına kadar düşünülmüş bu setin içerisinde kâğıt havlusundan mama kabına kadar bir bebeğin yemek esnasında kullanacağı her türlü aksesuar bulunmakta. Yeni yüzme öğrenen veya sudan korkan çocuklar için olduğu kadar yaz aylarında en yakın arkadaşları olabilecek yüzen modeli de bulunmakta. Pille çalışmasına karşın ıslanmaya dayanıklı bu model çocuklarınızı suya alıştırmada oldukça işinize yarayabilir.

Ev işlerine meraklı kızlar için ise temizlik setli bebekler bulunmaktadır. İki farklı boyutu bulunan bu setlerin birincisi daha ufak boyutlarda olup bebeklerinin evlerini temizlemek için kullanabilecekleri modellerdir. Bir diğer modelde ise bebek de temizlik malzemeleri de çocuğunuza uygun olarak daha büyük boyutludur. Süpürgesi, spreyi, süngeri ve daha birçok malzemesi ile beraber gelen bu bebek seti temizlik yapmayı seven kız çocuklarını çok mutlu edecektir.

Konuşan Bebekler Çocuğunuza Arkadaş Olacak

Gideren popülerleşen Winx Club bebekleri de farklı seçenekleri ile Winx Club çizgi filmi hayranı çocukları çok mutlu edecek bir hediyedir. Çeşitli tarzlarda olan Winx bebekleri kostümlerinin aksesuarları ile set halinde de sitede mevcuttur. Çocuklar arasında oldukça sevilen Enchantimals bebekleri de çeşitli setler halinde bulunmaktadır.

Hayvanseverliğe vurgu yapan bu bebeklerin sadece hayvanlarının bulunduğu setlerin yanı sıra çeşitli çiftlik ve piknik serileri de bulunmaktadır. Her setin içeriğinde bir bebek ve bir hayvan vardır geri kalan aksesuarlar ise serinin adına bağlı olarak değişmektedir. Doğayı ve hayvanları seven çocuklar için ilk tercih olacak bu oyuncak hayal kurmalarına da yardımcı olarak doğasever ve hayvan sever çocukların yetişmesine katkıda bulunacaktır.

Konuşan oyuncak bebekler gibi şarkı söyleyenleri de kız çocukları arasında oldukça popüler. Türkçe konuşabilen bebekler çocuğunuzla diyalog kurabileceği gibi çeşitli şarkılar söyleyebilenleri de eğlenceli dakikalar geçirmelerini sağlayacak. Bunlara ek olarak uyku öncesi olarak geçen ve masal anlatan bebekler de bu kategoride bulunmaktadır. Satın alacağınız uyku öncesi bebeğe göre farklı masallar okumakta olup çocuğunuzun uykuya dalmasını kolaylaştıracaklardır.

Masalı dinlerken aynı zamanda sarılabilecekleri de bir arkadaş olduğu için rahat uyumalarında oldukça yardımcı olabilen bu bebekler günün geri kalanında da çocuğunuza arkadaşlık yapmaya da devam edecekler. Sesli olarak kategorilendirilen bir diğer bebek ise gıdıklanan bebeklerdir. Bu bebeklerin karnında bulunan sensörler ile gıdıklandıkları anda gülme sesi çıkarma özellikleri vardır. Çocuğunuzun kahkasına kahkaha katacak bu bebekler aynı zamanda biberonu ve çıngırağı gibi aksesuarları ile set halinde bulunmaktadır.

Çocukların belirli bir yaştan sonra istediği büyük Oyuncak bebekler arasında 1 metre oyuncak bebek bulunduğu gibi 60 cm ve 80 cm olmak üzere iki farklı boyutta daha olanları da mevcuttur. Bu bebekler gerçek boyutlara daha yakın olması ile bazı kız çocuklarının gözdesi haline gelmiştir. Boyutları nedeniyle ellerinden tutup yürütebilecekleri seçenekler olduğu için gerçek birer arkadaş gibi de gözükmektedirler.

Bazı kız çocuklarının favorisi olan gerçek gibi oyuncak bebekler fiyatı itibari ile diğer bebeklerden daha fazla farklılık gösterir. Yürüyebilenleri olduğu gibi sesli olup konuşanları ve şarkı söyleyenleri de mevcuttur. Her boyutta ve her modelde farklı özellikler bulunmaktadır. Kızlar her zaman en yakın arkadaşları yanlarında olsun isterler, bu bebekler de onların her zaman yanında olup hem sosyalleşme yetilerini hem de hayal güçlerini arttırırken en yakın arkadaşları olmaya da aday olacaklardır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz.