1 2 3 4 >

Lego ve Parçalı Bloklar

Lego ve parçalı bloklar eğitici oyuncaklar arasında çocukların yaratıcılık ve zekâ gelişimine en fazla katkı sağlayan oyuncaklar arasındadır. Çocuklar bu oyuncaklara küçük yaştan itibaren ilgi duyacaklardır. Fakat uzmanlar bu tarz oyuncakların 1 yaşından önce verilmemesini tavsiye ederler. Çünkü lego, puzzle gibi oyuncaklar beceri gerektirmesinin yanı sıra küçük parça içeriğine sahip olabilir. Bu yüzden lego ve parçalı blok oynamak için en az 2 yaşını beklemek gerekir. Ancak ebeveyn kontrolünde ve çocuğun yaşına uygun içerik tercih edilirse 1 yaş ve üzerinde de tercih edilebilir.

0-12 ay arası çocukların daha çok sesli, renkli ve büyük peluş oyuncaklarla oynamaları daha doğru olur. Çocuklar bu yaşlarda el, kol koordinasyonlarını sağlayan oyuncakları oynarlar. 2 yaşından sonra çocuğun lego ve parçalı blok oyuncaklarına yönelmesi motor becerileri kazanması açısından önemlidir. Çünkü bu tür oyuncaklar ruhsal ve fiziksel anlamda çocukların gelişmesine büyük katkılarda bulunurlar. Bu oyuncakları 2 yaşından sonra her yaşta oynamaları zekâ gelişimlerini doğrudan etkiler. Üstelik çocukların yaratıcılık yönlerini açığa çıkaran Legolar ileride sahip olabilecekleri meslekler hakkında da yönlendirme sağlayabilirler.

Lego ve Parçalı Blokları Çocuğunuzla Beraber Oynayın

Lego ve parçalı bloklar tarzı oyuncakları eğer çocuğunuz ile birlikte oynar iseniz hem çocuğunuzla kaliteli vakit geçirmiş olursunuz hem de gelişimine katkıda bulunursunuz. Çünkü çocukların dünyasını anlamak için oynadığı oyunları incelemeniz gerekir. Çocuklar pek çok duygularını oyuncakları ile paylaşırlar. Aslında oyuncaklar çocukların ilk arkadaşlarıdır.

Çocuğunuz ile beraber lego ve parçalı blok oyunları oynayarak çocuğunuzu daha yakından gözlemlemiş olursunuz. Çocukların gelişiminde en büyük katkıyı yapan kişiler çocukların anne ve babalarıdır. Çocuk anne ve babasının davranışlarını kopyalayarak hayatı öğrenir. İlk olarak büyük parçalı lego oyuncakları ile oynamaya başlarlar. Büyük parçalı oyuncaklar ile oynamaya başlamak çok önemlidir. Çünkü bunları yapabildiğini gören çocuk ileride de bu tür oyuncaklarla oynamak isteyecektir.

Uzmanlar çocuklarla oyun oynanmanın onlarla en iyi iletişimi kurmada köprü olduğunu belirtmişlerdir. Böylelikle onların ruhsal karakterlerini anlayarak, yeteneklerini keşfederek hayatlarında doğru yönlendirmeleri sağlayabilirler. Oyuncaklar bu konuda ebeveynlerin en büyük yardımcısıdır. Lego oyuncakları ile yapılabilecek pek çok oyun faaliyeti vardır. Günümüzde çok çeşitli lego ve parçalı bloklar ile ilgili oyuncaklara rastlamak mümkündür.

Oyuncak sitelerini incelediğimizde bu çeşitlerin ne kadar fazla olduğunu görebilirsiniz. Birbirinden güzel çeşitler arasında çocuğunuzla oynayacağını bir lego oyuncağı onun dünyasına atmış olduğunuz önemli adımlar arasında olacaktır. Çocuklar büyüdükçe oynayacakları lego parçaları artacaktır. Her artan parça çocuğun yaratıcı zekâsını zorlayarak yeni şeyler üretmesine yardımcı olur. Küçük parçalı lego seti modelleri ile yapabileceğiniz sayısız oyuncak olabilir. Çocuğunuza yapması için önce siz birkaç örnek gösterebilirsiniz.

Daha sonra çocuğu gözlemleyin ve neler yapabiliyor izleyin. İlk etapta zorlanabilir ama hemen yapabileceği kolay bir oyuncak yaparak ilgisini toplamasını sağlayın. Çocuk sizinle beraber oynadığı için bu oyuncaklardan asla sıkılmayacaktır. Çocuk kaç yaşında olursa olsun anne ve baba ilgisine muhtaçtır. Çocuk yaşı ilerledikçe lego ve parçalı bloklara karşı ilgisi artacaktır. Çocuklarınızla oyun oynarken onların yeteneklerini fark etmeniz çok kolay olacaktır. Eğitici oyuncaklarla oyun oynaması ince motor gelişimlerine çok büyük katkılar sağlar

Çocuklarınızın Dünyasını Geliştiren Lego Çeşitleri

. Büyük oyun blokları henüz 1 yaşında ya da daha küçük çocuklar tarafında on Oynanan oyuncaklardır. Bu blokları dizerek, renkleri ve şekilleri öğrenmeye başlarlar. Siz çocuğunuzla eğlenceli vakit geçirerek onlara pek çok şey öğretmiş olursunuz. Çocukların dünyası rengârenk bir çiçek bahçesine benzer. Anne ve babalar bu çiçek bahçesine küçük yaşta sağlam tohumlar ekmelidirler. Bu tohumu ekmek için lego ve parçalı bloklar bulunmaz oyuncaklar arasındadır.

Çocuğunuza vermek istediğiniz herhangi bir eğitimi bu oyuncaklar vasıtası ile kolayca öğretebilirsiniz. Bunun için oyuncak firmaları farklı konulara yönelik lego ve parçalı oyuncaklar üretmişlerdir. Çocuk bu Legoları birleştirerek hayvanları, bitkileri, meslekleri, araçları ve daha birçok şeyi eğlenerek, yaparak, bozarak ve keşfederek öğrenir. Günümüz çocukları oyuncak çeşitleri açısından çok şanslıdır. Çünkü herkese ve her keseye uygun oyuncaklar bulmak mümkündür.

Çünkü oyuncak firmaları çok fazla seçenek sunmaktadır. Örneğin lego ve parçalı bloklar ile ilgili bir sürü oyuncak çeşidi bulunur. Örneğin 410 parçadan oluşan bir tren seti yapmak çocuğunuzun motor zekâsını geliştirir ve yaratıcılığını artırır. Çeşitli meslek guruplarına yönelik lego ve parçalı bloklarda bulunur. Örneğin 134 parçadan oluşan pilsan master bloklar 130 parça 03-452 ile yapılabilecek pek çok proje olabilir. Çocuk bu bloklarla kendisine evler, arabalar, ağaçlar tasarlayabilir.

Kanserojen madde içermeyen ve CE belgesine sahip nu oyuncakları çocuğunuza güvenle oynaması için sunabilirsiniz. Çocukların oynamaktan en çok zevk aldığı oyuncaklar arasında gelen Yapı Oyuncakları gelir. Bu oyuncakların çok fazla çeşitleri vardır. Çocuklar yapı oyuncakları ile trenler, arabalar, çeşitli dekorasyonlar ve çeşitli yapılar yapabilirler. İnanılmaz eğlenceli ve merak uyandıran bu oyuncaklar zarar vermeyen, kanserojen madde içermeyen plastiklerden yapılmışlardır.

Çocuklara içinde neler yapabilecekleri ile ilgili fikirler veren şemalı yapı oyuncakları, oyun oynarken anne ve babalar içinde kolaylık sağlar. Çocuğunuz bu oyuncaklarla kendine bir çiftlik evi yaratabilir. İçinde hayvanları barındıran ahırlar inşa edebilir. Bu oyuncaklar kız ve erkek çocuklarına yönelikte bulabilirsiniz. Örneğin kız çocukları için dekorasyon, çiçek bahçesi, takı stantları, moda tasarımları, çeşitli bebek evleri ile ilgili lego ve parçalı bloklardan oluşan oyuncak çeşitleri vardır. Erkek çocukları için askerlikle ilgili lego ve parçalı oyuncaklar vardır

Çocuklarınız İçin Güvenli Oyuncaklar Seçin

Erkek çocuklara yönelik olarak ta pek çok çeşide rastlanır. Örneğin araba yapmak için pek çok parçaya sahip Legolar ve parçalı bloklar vardır. Hemen hemen her tür araç için lego üreten oyuncak firmaları belirli standartlara uyarak üretim yaparlar. Erkek çocukları için askerlikle ilgili lego ve parçalı oyuncaklar vardır.

Parça sayıları oyuncağın yapısına göre 20 parçadan 500-700 parçaya kadar artış gösterir. Bazı parçalı bloklar çok ayrıntılı oyunları içerir. Örneğin çok parçalı hayvanat bahçesi gibi ya da çiftlik hayvanlarını işleyen konularda parça miktarı artar. Parçaların boyutları da değişkenlik gösterir. 3 cm, 5cm ya da 10 cm gibi parçalar yer alır. Çocuklarınız için lego ve parçalı bloklar ile ilgili oyuncaklar seçerken dikkat edeceğiniz bazı noktalar bulunur.

Öncelikle çocuğunuza oyuncak alırken CE belgesi olmasına dikkat etmeniz gerekir. Özellikle parçalı oyuncakların kanserojen madde içermeyen plastik maddelerden yapılması gereklidir. En önemlisi çocuğunuza oyuncak alırken bilinen, tanınan markaların oyuncaklarını almaya dikkat etmelisiniz. Çocuklarımız bizim en değerli hazinelerimizdir. Bu yüzden oyuncak alırken merdiven altı firmalarından lisanssız oyuncakları almaktan kaçınınız.

Oyuncak alırken CE belgesi olmayan hiçbir oyuncağı almayınız. Bunlardan başka çocuğunuzun yaşına uygun oyuncak seçmek çok önemlidir. Çocuğunuzun eğlenirken öğrenebileceği oyuncaklar seçmek çocuğunun gelişimi açısından çok önemlidir. Yaratıcılığı destekleyen, zihni çalıştıran, işlem yapabilme kapasitesini artıran ve çocukların motor becerilerini geliştiren oyuncakları seçmeniz ileride çocuklarınızın geleceğini inşa etmesinde en büyük yardımcısı olacaktır.

Bu konuda lego ve parçalı bloklar çocuğunuzun yaratıcılığını artırmakta çok önemli bir yer tutmaktadır. Çocuklarınızın gelişimi ve ileride başarılı olması için bu oyuncakları tercih etmelisiniz. Lego ve parçalı bloklar fiyatları seçilen ürün ve ürünün özelliğine göre farklılık gösterebilir. Sitemiz üzerinden tüm markalara ait ürünleri inceleyerek fiyat ve oyuncak ile ilgili diğer tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz.