Oyun Halısı ve Aktivite Merkezi

Oyun halısı ve aktivite merkezi oyuncaklar bebeklik döneminde ihtiyaç duyulan oyuncak içeriklerinden biridir. Oyun halısı modelleri çocukların hem eğlenebileceği hem de güvenle tutulabileceği bir alan olma özelliği taşıyor. Özel bir matın kullanıldığı bu üründe çocuklar hasar almadan tüm parçaları keşfedebileceklerdir.

Özellikle günün her saatinde çocuğun başında durulamayacağı düşünülürse, bu metaryeller ebeveynler için güven verici olacaktır. Çocuğunu bu mata yatıran anneler, onların bir zarar görmeden saatlerce oyun oynamasına şahit olacaklardır. Hassas bir üretim sürecinden geçen oyun halısı ve aktivite masalarında bebeklerin büyüme ve gelişim süreci için gereken hangi fonksiyon varsa, onlara yer verilmiştir.

Çocuklara Güvenli Bir Oyun Alanı: Oyun Halıları

Oyun halısı modelleri ilk olarak canlı renkleri ve desenleri ile öne çıkmaktadır. Oyun halılarında fonksiyonel ya da multifonksiyonel pek çok seçenek bulunmaktadır. Yalnızca oyun alanı oluşturmak için tercih edilen oyun matları genel olarak okul öncesi dönemdeki çocuklar için tercih edilebilecektir. Bu çocuklar hareketli yapısı sebebiyle bağımsız oynama becerileri kazanmıştır. Kendi kendine oynayabilen bu çocukların hasar görmemesi için yumuşak bir zemin üzerinde oyunlar oynaması gerekecektir.

Oyun matları yumuşak yapısı sayesinde güvenli bir oyun alanı oluşturacaktır. Antibakteriyel özellikte olması sayesinde tüm çocukların kullanımı için uygundur. Toz ve bakteriyi içerisinde barındırmadığı için çocukların ağzı değdiğinde dahi herhangi bir sorun çıkarmayacaktır. En önemli özelliklerinden bir tanesi ise, sıvıyı içerisine hapsetmemesidir. Su yüzeyde kalacağı için temizliği de oldukça kolay olacaktır. Kalın dokusu sayesinde zeminin soğukluğundan da etkilenmeyecektir.

Kayma yapmayan köpük zemin üzerinde birçok desen yer almaktadır. Özelliklerinden biri ise genelin çift taraflı oluşudur. Bu nedenle ebeveynler dilediği tarafı sererek, çocuklar için güzel bir oyun ortamı dizayn edebilecektir. Bazı oyun matlarının üzerinde hayvanlar yer alır. Bazılarının ise harfler, sayılar, çiçekler gibi farklı ve nesneler olabilecektir. Her nesne çocuklara farklı kavramları tanıtacak, gelişim sürecine olumlu katkılar sağlayacaktır. Oyun halısı piyanolu modeller ise bebeklerin kullanımı için uygun ürünler arasındadır.

Bebekler henüz dış dünyaya uyum sağlayamadıkları için günün büyük bir kısmını keşfetmekle geçirecektir. Keşfetmek onlar için büyük bir tutkudur. Piyanolu oyun halıları ise onlara ihtiyaç duyduğu keşfetme duygusunu verecektir. Yattığı andan itibaren reflekslerini harekete geçiren bebekler bu oyun halısı sayesinde farklı sesler çıkarabilir. Bacakları hareket eden bebekler her hareketinde bir piyano tuşuna basacak ve ilginç sesler çıkaracaktır.

2 yaşa kadar kullanımı mümkün olan bu üründe 3 farklı mod ve 4 farklı piyano tulu vardır. Her bir tuş farklı bir müzik sesini devreye sokacaktır. Piyanoda gece modu ses tınısının azaltılmasını sağlayabilecektir. Çocuklar sırt üstü oturuş ile piyanoyu, oturur pozisyonda ise oyun barındaki sarkan oyuncakları deneyimleyebileceklerdir. Tüm bu pozisyonların yanı sıra yüzüstü oturtularak yumuşak ve rahatlatıcı zemin ile bebeklerin temas etmesi de sağlanabilecektir. Pil ile çalışan bu ürün pili bittiğinde kolay bir şekilde değiştirilebilecektir.

Oyun Halısı Çeşitleri ile Konforlu Bir Oyun Deneyimi Mümkün!

Oyun halısı Fisher Price, Jimnastik merkezi olan başarılı bir üründür. Bebekler sırtüstü, yüzüstü ya da oturur pozisyonda yerleştirilerek oyun oynaması sağlanabilecektir. Matın üzerinde çocukların ilgisini çekebilecek birçok hayvan deseni yer almaktadır. Işıklar ve sesler sayesinde çocukların görsel ve işitsel zekası desteklenebilecektir. Üç farklı kademe özelliği sayesinde ebeveynler bebekleri istediği şekilde oynatabilecektir.

Yumuşak mat yapısı çocukları güvenle sararak zarar görmesini engeller. Oyun barı üzerinden sallanan oyuncaklar çocukların sırtüstü ve oturur pozisyonda iken oyunlar oynayabilmesine yardımcı olacaktır. Yan kısımda bulunan toplar sayesinde bebekler topların renklerini algılayabilecek ve dokunarak cisimlerle çeşitli aktiviteler yapabileceklerdir. 12 oyuncak ve çok sayıda aktivitenin yer aldığı bu oyun halısı sağlıklı metaryellerden oluşturulmuştur.

Oyun halısı serüven ormanı seti çocuklara hayvanları tanıtan başarılı bir oyun halısıdır. Büyük oyuncakların ve çıngırakların yer aldığı bu oyun seti ile çocuklar sesleri ve hayvanları tanıma fırsatı bulabilecektir. Boş bulunan halkalara ise bebeklerin en sevdiği oyuncaklar takılarak eğlenceli bir oyun deneyimi yaşayabilmesine imkan sağlanabilecektir. Melodiler çıkaran hayvanlar, hayvan seslerinin tanınabilmesine yardımcı olur. Sevimli kelebek objesi ise diş döneminde diş kaşıyıcısı olarak bebeği rahatlatabilecektir.

İnce, güvenli ve yumuşak formu sayesinde çocuklar huzurlu bir şekilde dünyayı keşfederken, ebeveynleri de birçok işini güvenle halledebilecektir. Aktivite merkezi oyuncakları ise genellikle çocukların oturur pozisyonda oyunlar oynadıkları, yürüteç benzeri güvenlikli alanlardır. Aktivite merkezi bebek oyuncaklarından olan hoppala sayesinde çocuklar adeta gülmekten kırılacak.360 derece dönebilen koltuğu sayesinde çocuğun çevrilmesi oldukça kolay olacaktır.

Sağlam ve elastik koltuk bantları bulunan bu ürün ile çocuklar zıplatılmaktadır. Havaya doğru hızlı hareketlerle zıplayan bebekler çok eğleneceklerdir. Üzerinde bulunan müzik kutusu sayesinde eğlenceli müziklerde bu keyifli oyun deneyimine eşlik eder. Zıplanmadığı zaman dilimlerinde ise çocukların güvenli bir şekilde oyunlar oynayabilmesi için oyun barı tasarlanmıştır. Maksimum 15 kilogram taşıyabilme kapasitesi bulunan bu ürün, 2 yaşa kadar rahatlıkla kullanılabilir.

Oyun Halısı ve Aktivite Merkezi Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Trambolinli aktivite masası oyuncakları zemin kısmında yer alan trambolin özelliği ile çocukların kendi kendine zıplamasına imkan sağlayacaktır. Trambolinin yan kısmında yer alan piyano tuşlarına ise ayakları ile rahatlıkla basabileceklerdir. Kesintisiz bir oyun deneyimi sunan bu başarılı oyuncak üzerinde pek çok obje yer almaktadır. 360 derece dönebilen koltuk yapısı sayesinde çocuk istediği şekli rahatlıkla alabilir.

Baykuşların, bulutların, boncukların, kirpi ve sallanan ağaçların yer aldığı bu aktivite masası fonksiyonelliği sayesinde çocukların ilgisini daima üstünde tutmayı başarabilecektir. Yüksekliği ayarlanabilen bu masanın birde atıştırmalık için özel alanı mevcuttur. Bu alan çıkarılarak elde ya da makinede yıkanabilecektir. Fitalat içermemesi sayesinde ebeveynler gönül rahatlığı ile bu ürünü tercih edebileceklerdir.

Bebek oyun aktivite masası Fisher Price, kategoride dikkat çeken bir diğer ürün olacaktır. Hem yürümek üzere olan hem de yürüyen bebekler için rahatlıkla tercih edilebilecektir. %100 polyester olması ve Antibakteriyel yapısı ile çocukların sağlığını ön planda tutacaktır. 360 derece dönebilen koltuğunun pedi ve bacak kısımları çıkarılarak yıkanabilir. 3 ayarlanabilir boyu sayesinde tüm çocukların boylarına göre ayarlanıp, kullanılabilir. Işıklı tuşları sayesinde oldukça ilgi çekici olan bu ürün, görsel açıdan daima çocuklara hitap edecektir.

Müzikal timsah, müzik notaları ve kısa melodiler sayesinde çocuklar müzik ile tanışabileceklerdir. İşitsel zekalarının gelişimine destek olan sesler 3 farklı tonda bebeklere sunulabilir. 20 dakika kesintisiz çalabileceği için ise ebeveynlere sürekli ihtiyaç duyulmayacaktır. Üzerinde yer alan oyuncak aparatları bebeklerin el – göz koordinasyonları, el becerileri, dikkat ve konsantrasyon duyularını geliştirebilecektir.

Bu oyuncaklar sayesinde bebekler dış dünyayı algılarken yaratıcılık ve hayal gücü gelişimi de olumlu yönde desteklenebilir. Oyun halısı ve aktivite masası fiyatları değişkendir. Fiyatı belirleyen en önemli unsurlar marka, model ve fonksiyonelliktir. Sayfamız üzerinden aktivite merkezi ve oyun halısı modelleri geniş bir yelpazede ebeveynlere ve çocukların beğenisine sunulmuştur. Sizde bebeklerinizin büyüme ve gelişim sürecine olumlu katkıda bulunabilmek için sitemizi ziyaret edebilir, beğendiğiniz ürünlere güvenli bir şekilde sahip olabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz.