1 2 >

Okul Öncesi Eğitim Setleri

Bebekler doğdukları an itibariyle öğrenmeye başlarlar. Belirli bir süre kasları gelişimini tamamlamadığı için fazla hareket edemezler ancak bu süreçte de gözlem yaparak pek çok şeyi öğrenebilirler. Yeterli kas gelişimini ortalama olarak 1 yaşında tamamlayıp, yürümeye de bu süreçte başladıktan sonra eğitim için en güzel çağları da başlamış olur.

Bebekler, okul öncesi döneme kadar olan büyüme süreçlerinde en hızlı öğrenme süreci olarak kabul edilen dönemin içerisinde bulunmaktadır. Bu süreçte yaşlarına uygun olarak verilen her bilgiyi kolayca öğrenebilir ve uygulayabilirler. Öğrenme süreci insan hayatında hiç bitmeyen bir süreç olmasına karşın erken yaşta çocuklarınıza vereceğiniz eğitim onların hem ilerideki yaşantılarında yaşıtlarının her zaman bir adım önünde olmalarını sağlayacak hem de zihin gelişimlerini hızlandırmış olacaktır.

Eğlenirken Öğreten Oyunlar Tüm Çocuklara İyi Gelecek

Okul öncesi eğitim setleri her yaşa ve ihtiyaca göre çok çeşitlidir. Bu setler, daha küçük yaştaki çocuklar için çeşitli önlemler alınarak geliştirilmektedir. Özellikle belirli bir dönemdeki her şeyi ağızlarına götürme güdülerine karşın üretilen her ürün sağlıklarına zarar vermeyecek içeriklerle yutmalarına engel olacak kadar büyük olarak tasarlanmıştır.

Her yaşın getirdiği ayrı beceriler ve ilgi alanları vardır. Bütün setler profesyonel doktorlar ve öğretmenler eşliğinde hazırlanarak çocukların yeti ve gelişimlerine uygun olarak hazırlanmıştır. Setin içeriği kadar ne öğrettiği ve çocuğunuza ne katacağı da önemlidir. Bütün ebeveynler çocuklarına iyi bir hayat sunmak ister. Bu okul öncesi setler ile onları daha parlak bir geleceğe hazırlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bebekler 12 aylık yani 1 yaşında oldukları andan itibaren çeşitli setler ile öğrenmeye başlayabilirler. Bu dönemde çevrelerini keşfeden bebekler kolaylıkla her şeyi kavrayabildikleri için öğrenmeye çok açıktırlar. Pek çok farklı set seçenekleri sayesinde hem eğlenecekler hem de öğreneceklerdir.12 ay üzeri için olan setler arasında sallanan halkalar bulunmaktadır.

Bu ürün 1 yaşının üzerindeki bebekler için tavsiye edilmekte olup motor becerilerini geliştirmekte, problem çözme yeteneklerini arttırmakta yardımcı olur. Aynı zamanda yeni yeni yürümeye başladıkları bu dönemde denge becerilerini de geliştirmek için çok yararlı bir üründür. Bir diğer tavsiye edilen ürün ise şekilli küplerdir. Çocuklarınız hem renkleri hem de geometrik desenleri öğrenebilecekleri gibi hem ince motor hem de kalın motor kas gelişimleri için yardımcı setler problem çözme yeteneklerinin temellerini atmalarını sağlayacaktır.

3-4 yaş eğitim seti tavsiye arayan anne babalar için birbirinden farklı pek çok çeşit bu kategoride bulunmaktadır. Dikkatlerini geliştirmeye başlayabilecekleri bu dönemde öğrenim kartlarını kullanabilirler. Renkleri, sayılar, taşıtları ya da meslekleri öğrenebilecekleri kartların yanı sıra zıtlık gibi kavramları da kavrayabilecek yaşa geldikleri için bu setlerden de yararlanabilirler.  Dikkatlerini bir yere yöneltmeyi öğreten setler gibi hafızalarını geliştirmelerini sağlayacak hafıza kartları da mevcuttur. 3-4 yaş aralığı için önerilen bir diğer ürün ise alfabe tabletleridir. Çocuklar okula hazırlık olarak alfabedeki harfleri set sayesinde eğlenceli bir şekilde öğrenebilir.

Okul öncesi eğitim seti 3-4 yaş aralığı için önemlidir. Çünkü, bu sürecin devamında çocuklar bir eğitim hayatına atılacaklardır ve kavrama yetilerini oldukça fazla kullanmaları gerekecektir. Okula hazırlanmak için önemli bir döneme girdikleri için eğitim setlerinden yararlanmaları oldukça faydalı olacaktır.

Okula Başlamadan En Gereklisi Eğitim Setleri

5-6 yaş eğitim seti arayan ebeveynler için etkinlik kitapları tavsiye edilen ürünler içerisinde yer almaktadır. 5 yaş üzeri çocuklar için önerilmekte olup her kitapta farklı etkinlikler ile çocuğunuzun hem hoşça vakit geçirmesini sağlayacak hem de pek çok yeni bilgi öğrenmelerini, yeteneklerini keşfedip yetilerini geliştirmelerini sağlayacaktır. Farklı seviyelerden oluşan kitapların birinci seviyesinden başlayarak giderek zorlaşan seviyelerdeki etkinlik kitaplarını almak uygun olacaktır.

Çocuğunuz üzerindeki etkilerinden bahsetmek gerekirse; bu yaş aralığındaki çocukların kavramlar konusundaki anlayışlarını geliştirmek, yeni kelimeler öğrenerek ifade etmek istediklerini daha kolay dile getireceklerini söyleyebiliriz. Hem duygusal zekasını hem de IQ gelişimini destekleyecektir. Aynı zamanda giderek daha çok dikkat gerektiren ince motor becerilerini ve bilişsek gelişimini de destekleyerek okul öncesi eğitimlerine de destek olacaktır.

Bu setler sayesinde rakamları tanıyarak, sayıların ne olduğunu kavrayabilecekler ve yeni şeyler öğrenirken odaklanma becerilerini de geliştireceklerdir. İleride fazlasıyla işlerine yarayacak olan problem çözme yetisi de bu yaşlardan itibaren alınan eğitimle gelişmekte olup eğitim setinin çocuklarınıza katacağı bir beceridir.5-6 yaş okul öncesi eğitim seti çeşitleri arasında bulunan bir diğer ürün çeşidi ise çocuklarınızın yaratıcılığı geliştirmek üzerine tasarlanmış olanlardır.

Bu ürünler temelinde el ve göz koordinasyonunu geliştirirken çocuğunuzun hayal gücünü destekleyerek katkıda bulunurlar. Edineceğiniz setlerle evde deneyler de yapabilirler.Çocukların ufkunu geliştirecek bu setler bilime olan ilgilerini de arttıracak olup ebeveyn denetiminde kullanılması koşuluyla tamamen güvenlidir. Bunun yanı sıra mekanik setler de bulunmaktadır.

Kamyon gibi araçlar inşa ederek mühendisliğin temelinde yatan dinamikleri öğrenebilir ve kendi yeteneklerini de keşfedebilirler. Aynı zamanda akvaryum inşa edebilir veya İngilizce öğrenmek için yardımcı setlere de sahip olabilirler. Bu ürünlerin içeriği okul öncesi eğitim seti 5-6 yaş olarak geçmekte olup bu yaş aralığındaki çocuklara uygun olarak tasarlandığı da unutulmamalıdır.

Çocuklarınızın Boş Zamanlarını Kaliteli Hale Getirmenin Yeni Yolları

Bu kategoride 12 aydan 8 yaş üzerine kadar pek çok farklı yaş aralığı için çeşitli hem eğitici hem de öğretici oyunlar bulabilirsiniz. Yaş aralığına uygun olarak hazırlanmış bu ürünler el ve kas koordinasyonunu geliştirmek için olanlardan başlayarak evde yapılabilecek deneylere kadar çok çeşitli seçenekler sunmaktadır. Çocukların da oyun oynarken farkında bile olmadan pek çok yeni bilgi edindiği, bu sayede de eğlenirken öğrendiği bu setler her çocuğun boş zamanlarını da faydalı bir şekilde geçirmesine yaramaktadır.

Pek çok uzmanın okul öncesi eğitim seti tavsiye ettiği yaygın şekilde bilinmektedir. Bu setler sayesinde çocuklar okula gitmeden evde eğitim görmeye başlamış oluyor ve öğrenme sürecine daha önce girdikleri için okula da daha hızlı adapte olabilmektedir. Okul öncesi eğitim setleri 5-6 yaş tavsiye üzerine alınabileceği gibi çocuğunuzun ihtiyaçları doğrultusunda da seçilebilir.

Bu yaş grubundaki çocukların okula başlamasına kısa bir zaman kaldığı için rakamları tanımaya başlamaları, çeşitli kavramları öğrenmeleri ve konsantrasyonları üzerinde çalışarak dikkatlerini nasıl toplayacaklarını ve uzun süre korumayı sağlayabileceklerini öğreten çeşitli ürünler bulunmaktadır. Bu noktada 4-5 yaş eğitim seti tavsiye arayan anne babalar ise daha farklı özelliklerdeki ürünlere bakmakta fayda görebilir.

Arada ciddi bir yıl farkı bulunmasa dahi bu süreçte çocuklar çok hızlı büyüyüp geliştikleri için ihtiyaçları ve kapasiteleri de hızlı şekilde gelişerek değişmektedir. 4 yaşında bir çocuğun ilgiyle kullanacağı bir ürün 6 yaşında bir çocuk için sıkıcı olabilir. Bu yüzden seçeceğiniz setin hangi yaş aralığı için olduğunu kontrol etmekte fayda var, bazı setler 4-5 yaş veya 5-6 yaş için uygun olabiliyorken bazen 4-6 yaş ibaresi bulunan setler de kullanıcılara sunulmaktadır. Genelde 4-6 yaş arası setlerin içeriği kademeli olarak zorlaşabilen etkinlikler veya tüm bu yaş grubu içerisindeki çocukların kullanabileceği seçenekleri bulundurmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz.