1 2 3 ... 12 >

Eğitici Oyun Setleri

Eğitici oyun setleri çeşitli yaş guruplarına sahip çocukların gelişimi açısından çok büyük önem taşır. Çocuklar bu setler sayesinde oyun kavramını daha bilinçle bir şekilde geliştirebilirler. Bu setler kız ve erkek çocuklar yönelik hazırlanır. Bu farklı yaşlarda buluna çocukların anlama, kavrama ve bunları birbiri ile ilişkilendirme gibi yeteneklerini geliştirir. Özellikle ilk yaşlardan itibaren bu eğitici oyun setleri ile tanışan çocukların ince motor gelişimlerini daha iyi geliştirdikleri gözlemlenmiştir.

Eğitici oyun setleri çocukların ruhsal, bilişsel ve fiziksel gelişimlerini destekleyerek onların zekâlarının doğru yönde gelişmesini de sağlarlar. Çocukların büyümesinde ve gelişmesinde büyük rol oynayan oyuncaklar içerisinde çocukların gelişimine en fazla katkı sağlayan eğitici oyun setleri çocukların oynaması gereken en önemli oyuncaklardandır. Çocuklarda el, kol ve göz koordinasyonunu en iyi şekilde sağlayan oyuncaklardır.

Çocuklarınızın Eğitici Oyun Setleri ile Dünyasını Zenginleştirin

Çocuklar gözlerini dünyaya açtıklarında ilk olarak her şeyi anne ve babalarından öğrenirler. Bu yüzden gelişimlerinde anne ve babaları kaliteli vakit geçirmek onların gelişimleri açısından çok önemlidir. Özellikle 0-6 ay eğitici oyuncaklar ile tanışmalarında çok önemli bir dönemdir. Bebek özellikle bu aylar içinde etraftaki her şeyi merak eder. Örneğin ilk zekâ kartları bebeğinizin sakinleşmesini ve konsantrasyonunu sağlar.

Yeni doğmuş bebeklerde ilk 5 ay içinde bebek siyah rengi algılar. 6. aydan sonra ise kırmızı rengi algılamaya ve diğer renkleri ayırt etmeye başlar. Bu kartlar üzerinde hangi aylarda kullanılması gerektiği yazmaktadır. Bu tür oyuncaklar bebeklerin dünyayı tanımasına ve daha çabuk algılamasını sağlar. Eğitici oyunlar arasında ses çıkaran çıngıraklar bebeklerini hem eğlenmesini hem de dikkatini çekerek algılarının açılmasını sağlar.

0-12 ay arasında olan çocuklar için yatak üzerine asılan dönen objelerde dikkatlerini toplamasına ve güzel vakit geçirmelerini sağlar. Bu yaştaki çocuklar için eğitici oyun setleri içinde olan renkli halkalardan oluşan setler çocukların renkleri öğrenmelerini sağlarken aynı zamanda halkaları yerine yerleştirme hareketi yaparak motor gelişimlerini destekler. Eğitici oyun setleri arasında bulunan eşleştirme oyunları ise çocukların görsel hafızasının gelişmesin çok önemli derecede katkıda bulunur.

Çocuğunu bu tür setlerle el becerisi ve etrafındaki nesnelerle, şekillerle bağlantı kurmasına yardımcı olur. Çocuklar için oyun oynamak yemek, içmek kadar önemlidir. Eğitici oyun setleri eğitim kurumları ve öğretmenler tarafından özellikle önerilmektedir. Bu oyunlar içindeki etkinlikler çocukların pek çok şeyi öğrenmesini sağlamaktadır. Eğitici oyuncaklar 3-4 yaş çocukları için okul öncesinde öğrenmesi gereken arkadaş ilişkileri, paylaşmak gibi aile kavramlarını da rahatlıkla öğrenebilir.

Çocuğun ruhsal gelişimini düzenleyen bu tür oyuncak ileride gidecekleri okul hayatında son derece yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bu oyun setleri çocukların hafızasını güçlendirmekte ve set içerisinde bulunan oyuncaklar matematiksel becerilerini de geliştirmiş olurlar. Özellikle okula yeni başlayan çocuklar için bu setler okula hazırlanmalarında ve okula uyum göstermelerinde çok etkili olur.

Eğitici Oyun Setleri ile Çocuğunuzun Yaratıcı Zekâsını Geliştirin

Eğitici oyun setleri içinde yer alan Lego tarzı oyuncaklar çocukların zekâlarını ve yaratıcılıklarını geliştirmek için yıllardan beri kullanılan tarz oyuncaklardır. Eğitici oyuncaklar arasında belki de en fazla yaratıcılığı geliştirilen Legolar içinde bulunan parçaları birleştiren çocuklar kendi dünyalarına uygun yeni oyuncaklar yapmasını sağlarlar.

Geleceğin mimar ya da mühendisleri bu oyuncaklar yardımı ile keşfedilecektir. Çocukların çeşitli keşifler yapmasını sağlayan setler kişisel gelişimleri açısından da oldukça önemlidir. Çocuğu küçük yaşta gözlemlemek ve yeteneklerini keşfetmek ileriki yaşlarda çocuğunuzu doğru yönlendirme yapmanızı sağlar. Örneğin 5 yaş eğitici oyuncak tavsiye edilecek olursa bu yaş çocuklar için şekiller, renkler ile ilgili oyunlar bu oyunlar hafızasını güçlendirir.

Yüz tanıma oyunları; bunlar görsel hafızayı güçlenirdir ve sözel bellek ve görsel dikkat sağlar. Parçaları birleştirme, yerleştirme gibi oyunlar 5 yaş çocuklar için uygundur. Aynı zamanda çeşitli enstrümanlar ile çocuğun kulak hafızasını güçlendirebilirsiniz. Bunların hepsi çocukların yaratıcı zekâsını geliştirmeye yardımcı olur. Çocuklar oyun oynayarak onların hayal dünyalarını geliştirirler. 

Hayal dünyası gelişen çocuk hayatta sıradan olmak yerine yapıcı ve keşfedici bir kişiliğe sahip olur.  6 yaş eğitici oyunlar oynayarak kendini keşfetmeye başlar. Bu yaştaki çocukları çok iyi gözlemlemek gerekir. Bu yaştaki çocuklar daha çok ahşap oyuncaklar, puzzle, oyun hamurları, boyama kitapları, hafıza geliştirme ve parça birleştirerek oyuncak yapma gibi oyunlar gelişmelerine yardımcı olur. Eğitici oyuncakların yanı sıra çocuklar eğlenceli oyunlar da oynaması gereklidir.

Bu oyunlar su ile ilgili oyunlar olabilir. Örneğin baloncuk yapma, su tabancası oyunları gibi çocukların fiziksel aktivitelerini artırıcı oyunlarda gelişmelerine katkıda bulunur. 6 yaş eğitici oyuncaklar nelerdir sorusunun cevabı olan bu oyuncaklardan başka 6 yaş için toplama-çıkarma oyunları, İngilizce bazı kelimeler öğreten oyunlar, çarpım tablosu gibi matematiksel oyunlarda bu yaş çocukları için uygundur.

Çocukların Yeteneklerini Eğitici Oyuncaklarla Keşfedin

Çocuklarınızla birlikte eğitici oyunlar oynadığınızda çocuğunuzun en çok neyi daha iyi yaptığını ve neye yeteneği olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Oyun setleri içinde yer alan sayılar, renkler, rakamlar, hayvan figürleri gibi materyaller çocuklarınızın meyveleri, sebzeleri, hayvanları, sayıları tanımalarını sağlar. Çocukların okula başladığında zorluk çekmeden okula adaptasyon sağlarlar.

Çocuklara yönelik bilim dalını merak eden çocuklar için yapılmış geliştirici oyun setleri de bulunur. Bu setler ile çocuğunuz zevkli bir şekilde bilim alanında yeni bilgiler öğrenerek kendini geliştirir. Örnek olarak güneş sistemini ve gezegenleri anlatan oyunda güneş ve diğer gezegenleri ışıklı bir şekilde çocuklara anlatmak için yapılmıştır. Çocuk uzay ve gezegenler hakkında merak ettiği şeyleri oyun vasıtası ile öğrenir.

Özellikle daha çok eğitici oyuncaklar 6-7 yaş çocukları için uygun olan bu eğitici setler arasında vücudumuzu tanımak için yapılmış setlerde bulunur. İnsan vücudunu ve organ işleyişini eğlenceli bir şekilde anlatan bu set sayesinde çocuğunuz tıp konusunda meraklı ise pek çok bilgi öğrenecektir. Set içerisinde bulunan insan iskeleti, tüm organlar ve DNA sarmalı sayesinde çocuğunuz insan vücudunu keşfeder. Belki de bu set sayesinde doktor olmaya karar verir.

İşte bu yüzden eğitici setler çocukların bu gizli dünyasını ve yeteneklerini keşfetmeniz için çok önemlidir. Sizin yapmanız gereken bu özel eğitici setler sayesinde neye ilgi duyduğunu rahatlıkla keşfedebilirsiniz. Eğitici oyun setleri içerinde yer alan manyetik tahtalar ve tangram setleri her yaşta çocuğun severek oynadığı setler arasındadır. Çocuğun başta çizim yeteneğini geliştiren manyetik tahtalar kolayca silinen özelliği sayesinde rahatlıkla kullanılır.

Çocuk istediği şekilleri çizip silerek kendini rahatça ifade eder. Bu tür eğitici oyun setleri okul öncesi çocuklarının resim yeteneğini geliştirerek okul hayatı içinde resimden zevk almalarını sağlar. Aynı zamanda içinde bulunan tangram puzzle sayesinde çocuk değişik şekiller elde ederek görsel hafızasını güçlendirir. Tangram oyunları çocukların yaratıcılığını artırması sebebi ile eğitim kurumları ve öğretmenler tarafından tavsiye edilmektedir. Eğitici oyun setleri fiyatları marka ve ürüne göre değişiklik gösterecektir. Sayfamız üzerinden eğitici oyun setleri kategorisine giren tüm ürünleri inceleyebilir, çocuğunuzun yaşına ve ilgisine yönelik seçimler yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz.