1 2 3 >

İlk Yaş Oyuncakları

İlk yaş oyuncakları çocukların büyüme ve gelişim sürecini destekleyen oyuncaklar arasında yer alır. Çocuklar için doğru bir oyuncak seçimi ilgi alanları doğrultusunda seçimler yapabilmesini kolaylaştıracaktır. Çocuklar bu oyuncaklar sayesinde zihinsel, bilişsel ve fiziksel açıdan olumlu gelişmeler yaşayabilecektir.

Bunun yanı sıra oyuncaklar bebeklik döneminde konuşma ve dil gelişimini, problem çözebilme ve sayıları öğrenebilme gibi kabiliyetleri destekleyebilecektir. Dış dünyaya henüz yeni yeni adapte olan bebekler, oyunlar sayesinde dış dünya üzerindeki pek çok kavramı öğrenebileceklerdir. Dokunma ve işitme duyguları fazlasıyla gelişebilecektir. Bunun yanı sıra el- göz koordinasyonları ve ince motor becerileri desteklenmesi mümkün olacaktır.

İlk Yaş Oyuncakları Sosyal Becerileri Geliştirebilecek!

İlk yaş oyuncak kategorisinin en erken kullanılan ürünleri elbette ki çıngıraklardır. Bebeklerin tutma becerileri kazandığı 2. Ayın bitiminde, çıngırak verilmeye başlanabilecektir. İlk yaş oyuncak çıngırak oyuncakların iç kısmında mini boncuklar yer almaktadır. Bu boncuklar çocukların sallaması ile birlikte birbirlerine çarparak ses çıkaracaklardır. Bebekler bu oyuncaklar sayesinde oyun oynamaya teşvik edilebileceklerdir.

Bunun yanı sıra bebekler elleri ile nesneleri kavramayı öğrenebileceklerdir. Canlı renkler görsel gelişimi, çıkan sesler ise işitsel gelişimi destekler. Farklı şekiller ve boylarda tasarlanan bu oyuncaklar oldukça hafiftir. Tutuş bölümü ve hafif yapısı ile her bebek kolayca tutarak, meraklı ve heyecanlı bir oyun deneyimi yaşayabileceklerdir. İlk yaş oyuncakları, arasında en ön sırada zeka kartları gelecektir.

Zeka kartları çocukların görsel zekasının gelişimi için gerekli oyuncaklar arasındadır. Zeka kartları üzerinde gördükleri resimleri kaydeden çocuklar daha sonra gerçek görüntülerle eşleştirerek, kalıcı bir öğrenme sağlayabileceklerdir. Kartlar 50’li ya da 100’lü set şeklinde kullanıcılara sunulacaktır. Bu kartlar üzerinde bebeklerin günlük hayatında sıkça rastlayabileceği meyve, sebze, hayvanlar, taşıtlar, eşyalar ve yiyecekler yer almaktadır.

Arkalı ve önlü olarak tasarlanan görsel kartlar bebeklerin birçok kavramı öğrenebilmesini ve hafızasına görsel anlamda kaydedebilmesini sağlayacaktır. İlerleyen dönemde kaydettiklerini anımsayan çocukların dil gelişimi olumlu yönde etkilenebilecektir. Bebekler bu kartlar sayesinde sakinleşebilecek, konsantrasyon becerileri gelişebilecek ve kavramlara karşı merak uyandırılabilecektir. İlk yaş oyuncakları arasında yer alan denge oyuncakları çocuklara pek çok kavramı öğretebilecektir.

İç içe geçen 8 kap, üst üste getirilerek kule yapılabilecek ve denge sağlanabilecektir. Çocuklar bu kaplar sayesinde büyük ve küçük ilişkisini yorumlayabileceklerdir. Her kabın içerisinde birbirinden farklı renkler ve desenlere yer verilmiştir. Canlı renkler sayesinde çocukların görsel zekası gelişebilecektir. Kavramsal becerileri geliştiren bu oyuncak sayesinde bebeklerin problem çözme becerileri de gelişebilecektir. Çocuklar dokunarak uyaranlar hakkında fikir sahibi olabileceklerdir. Türkiye’de üretilmiş olan bu oyuncak CE belgesi sayesinde ebeveynler tarafından güvenle tercih edilebilecektir. Bu oyuncaklar 6 ay ve üzeri çocuklar için ebeveyn kontrolünde oynanabilecektir. Çocukların pek çok kavramı öğrenebilmesi en doğru seçimlerden biri olacaktır.

Bebeklerin Büyüme ve Gelişim Sürecine Katkı Sağlayan Oyuncaklar…

0-1 yaş oyuncak tavsiye olarak verilebilecek ürünlerden biri dönenceler olacaktır. Dönenceler çocukların rahat uyku uyuyabilmesi için özel olarak oluşturulmuş oyuncaklar arasında yer alacaktır. Bebekler özellikle yeni doğdukları dönemde diş dünya karşısında oldukça savunmasızdır. Bu nedenle annelerine oldukça düşkündür. Sürekli ağlayan bebekler anneleri de zor duruma düşürebilecektir. Dönenceler bebeklerin kendini yalnız hissetmesini engelleyebilecektir.

Dönencelerde birbirinden farklı şekiller dönerek ışıklar saçmaktadır. Bebekler şekilleri algılayabilecek, ışıklar çocuklar üzerinde görsel zeka gelişimini destekleyebilecektir. Dönencelerde çalan dingin ve huzur verici ses, bebeklerin kolay bir şekilde uyumasını sağlayabilecektir. Kendini yalnız hissetmeyen bebekler, tüm gece boyunca huzurlu bir şekilde uyuyabileceklerdir. 0-3 ay bebek oyuncakları da bebeklerin gelişim sürecine katkıda bulunan oyuncaklar arasındadır.

Bu dönemde bebekler artık dış dünyaya oldukça alışmışlardır. En önemli sorunlarından birisi ise yeni çıkacak dişlerinin kaşınmaya başlamasıdır. Bu kaşınmayı çözümleyemeyecek bebekler için en ideal oyuncaklardan bir tanesi diş kaşıyıcıları olacaktır. Özel yüzeyi sayesinde yumuşacıktır. Ağzı tahriş etmeyen bu ürün sağlıklı içeriği ile de öne çıkacaktır. Bebeklerin ağrı çektiği düşünülüyorsa bu durumda, soğutularak verilebilecektir.

Soğutulması sayesinde diş etlerinin uyuşmasını ve ağrının azalmasını sağlayabilecektir. Steril makinelerde kolayca temizlenen bu kaşıyıcı yüksek ısılara karşı da oldukça dayanıklıdır. Avrupa standartlarında üretilen diş kaşıyıcılarının tamamı, CE belgelidir. Farklı desen ve model içerikleri bulunduğu için ebeveynler dilediği seçimi yapabileceklerdir. 6 ay bebek oyuncakları ise sesli ve ışıklı olarak tercih edilebilecektir. Bu dönemde bebeklerin görsel ve işitsel zekasına ağırlık vermek, gelişimlerine olumlu katkılar vermek anlamına gelecektir.

Işıklı şeyler bebeklerin ilgisini çekmek için oldukça doğru bir seçim olacaktır. Bebekler canlı renklere ve ışıklara oldukça duyarlıdır. Müzikli oyuncaklar ise görsel zekanın gelişimi konusunda oldukça etkin olacaktır. Müzikler çocukların kendisini ifade edebilmesini, rahatlamasını ve sakinleşmesini sağlayabilecektir. 6 aylık bebekler için oyuncak telefonlar, piyano ya da ksilofonlar uygun bir seçim olabilecektir. Çocuklar tuşlara ya da notalara bastıklarında farklı sesler işiterek, farklı ve benzer sesleri ayırt edebilecektir.

İlk Yaş Oyuncakları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

9. ayı dolduran bebekler artık dış dünyaya karşı oldukça ilgili ve meraklıdır. Özellikle emekleme dönemine giren bebekler hemen her yere ulaşarak, nesneleri tanıma fırsatı bulabileceklerdir. 1 yaş oyuncakları nasıl olmalı sorusuna, aslında çocukların ilgisi karar verecektir. Her çocuk kendine göre farklı oyuncak ve objelere ilgi duymaktadır. Bul tak oyuncaklar 9 ay ve 1 yaş çocuklar için uygun bir seçim olabilir. Küp ya da başka formda tasarlanan bu oyuncakların her yerinde farklı şekillerde delikler yer alır.

Bu deliklerden objeleri atmaya çalışan bebekler, şekil farklılıkları ve benzerlikleri ayırt edebilecektir. Bultak oyuncaklarda her bir obje birbirinden farklı renklerde tasarlanmıştır. Birbirinden farklı renkleri algılayabilen bebekler, renkleri kolayca ayırt edebileceklerdir. 1 yaş eğitici oyuncak tavsiyesi arasında geometrik şekil blokları da bulunmaktadır. Ahşap malzemeden tasarlanan bu oyuncaklar oldukça sağlıklı ve dayanıklıdır. Bloklar üzerinde birbirinden farklı şekiller bulunur. Bebekler özel olarak tasarlanan şekil bölümlerine uygun blokları yerleştirecektir.

Böylece şekilleri ve renkleri ayırt edebileceklerdir. Organik bir ürünü ile çocukların sağlığını olumsuz etkilemeyecektir. Geometrik şekillerde oldukça geniş bir ürün çeşitliliğinin yer aldığını söyleyebilmek mümkündür. Ahşap formda tasarlanan puzzle oyuncaklar, bebeklerin hem keyifli vakit geçirmesini sağlayabilecek hem de bilişsel gelişimini olumlu yönde geliştirebilecektir. Bebekler gelişimleri göz önünde bulundurulduğunda 2’li,3’lü ya da 4’lü parçalı puzzleleri yapabileceklerdir.

Çocukların bu puzzleler sayesinde el- göz koordinasyonu ve ince motor becerilerinin gelişimi sağlanabilecektir. Çocuklar bu puzzleler sayesinde hayvanlar, bitkiler gibi nesneleri tanıyabilecek ve algılayabileceklerdir. Bu puzzlelerde çocukların ilgisini çekebilecek hemen her tasarıma sahip olunabilecektir. Ahşap olarak tasarlanan bu puzzleler, uzun süre kırılmalara karşı dayanıklılık göstererek kullanılabilecektir.

1-2 yaş çocukların kullanımı için uygun olan ürünler toksik madde barındırmayacaktır. İlk yaş oyuncak fiyatları seçilen markaya, ürüne ya da ürünün tam içeriğine göre belirlenir. Bu nedenle fiyat konusunda bilgi verilebilmesi söz konusu olamayacaktır. Sayfamız üzerinden bebeğinizin yaşına ve ilgisini göz önünde bulundurarak seçimler yapabilir, uygun fiyat ve ödeme koşulları ile ürünlere sahip olabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz.