Kinetik Kum ve Kalıpları

Kinetik kum ve kalıpları , çocukların duyusal zekasını geliştiren en önemli öğelerin başında gelmektedir. Oyuncakların çocukların büyüme ve gelişim sürecine önemli katkılarda bulunması oldukça önemlidir. Çocuklara olumlu etkileri bulunmayan oyuncakların tercih edilmesi, gelişim geriliğine bile yol açabilmektedir. Kinetik kum olumlu etkiler sağlayan doğru ve etkin bir oyuncak türüdür.

2 yaştan itibaren tüm çocuklara tercih edilebilir. Ancak çocukların ağzına götürerek boğulma tehlikesi yaratabileceğinden küçük çocuklar ebeveyn kontrolünde bu oyuncağı tercih etmelidir. Geçmişten günümüze kumun elektrik alıcı bir yanının bulunduğu bilinmektedir. Bu kumda çocukların enerjisini alarak, zihinsel açıdan rahatlamasına ve gevşemesine yardımcı olabilecektir.

Kinetik Kumlar ile Eğlenceli Bir Oyun Deneyimi Yaşamak Mümkün!

Kinetik kum modelleri içerisinde Hereos markası öne çıkmaktadır. 500 gram ağırlığındaki bu deniz kumu, hiçbir katkı içeriği barındırmaması ile öne çıkar. Toksik madde bulunmadığından her aile çocukları için bu ürünü güvenle tercih edebilecektir. Kolayca şekil alabilen bu oyuncak çocukların stresini alarak daha sakin ve keyifli olabilmesini sağlayacaktır. Dokunma duyusu geliştiren bu oyuncak sayesinde çocuklar keşfetme duygusu ile tanışabileceklerdir.

Kolayca şekil alan bu oyuncak birbirinden farklı kalıplar sayesinde çok güzel tasarımlara açılabilecektir. Rahatlatıcı etkisi sayesinde her kişinin el becerisinin gelişimine de yardımcı olacaktır. Temiz olan bu ürünün %98’ini deniz kumu oluşturmaktadır. Kinetik kum modellerinde Hereos markası 500 gram ve 1 litre olmak üzere 2 farklı ağırlık oluşturmuştur. Kişiler kullanım sayısı ve durumuna göre dilediği ürünü tercih edebileceklerdir.

1 kilogram ağırlığındaki kinetik kumlar, özel havuzları ile çocuklara sunulmaktadır. Bu havuzlar kinetik kumun dökülmesini ve ortalığı kirletmesini engelleyebilecektir. Antibakteriyel yapıda oluşu sayesinde bu ürün hiçbir sağlık sorunu yaratmadan tüm aktivitelerde rahatlıkla kullanılabilecektir. Kurumayan yapısı sayesinde kinetik kumlar tekrar tekrar kullanılabilir. Bunun yanı sıra ellerin terlemesi halinde bile yapışmadan şekillendirebilecektir.

Avrupa standartlarına uygun olan bu kumlarda CE belgesi bulunmaktadır. İç kısmında yer alan kale formundaki kalıplar sayesinde deniz kenarındaki gibi birbirinden farklı boyutlarda kaleler tasarlanabilecektir. Kinetik kumlarda birbirinden farklı renk tasarıları da yer almaktadır. Bunlardan ilki kuşkusuz mavi kinetik kumu olacaktır. Doğal malzeme içeriği kullanılarak elde edilen mavi kinetik kum toksik hiçbir madde barındırmayacaktır.

Kinetik kum kalıpları olan özel harf ve rakam kalıpları sayesinde çocuklar kinetik kum sayesinde anlamlı kelimeler oluşturabilecektir. Üründe bulunan özel havuz sayesinde kinetik kumun kirlenmesi ya da ortalığa dökülmesi olanağı yoktur. Kinetik kum yüzeylere yapışmayacağı için uzun süre konforlu bir şekilde kullanımı da söz konusudur. Tekrar tekrar kullanılabilmesi mavi kinetik kumun öne çıkan özellikleri arasındadır. Ağırlıklı olarak deniz kumunun kullanıldığı bu üründe polimer yapı içeriği de yer almaktadır. %100 güvenilir olan ürün, güvenilirliğini kanıtlayabilecek CE belgesine de sahiptir. Ayrıca özel ambalajlı kutusu sayesinde sorunsuz bir şekilde saklanabilmesi de mümkün olacaktır.

Renkli Kinetik Kum Modelleri ile Birbirinden Farklı Figürler Yaratın!

Heroes kovalı kinetik kum modelleri, kovalı oluşu sayesinde konforlu bir şekilde kullanılabilir. Kovalı olması nedeniyle kumun dökülebileceği özel bir kap gereksinimi duyulacaktır. 250 gram ağırlığındaki bu kum, 500 ya da 1000 gr olmak üzere 3 farklı kapasitede olabilecektir. Kovanın üst kısmında yer alan kalıplar kullanılarak istenilen şekillerin tasarlanabilmesi oldukça kolaydır.

3 yaş ve üzeri çocukların oynayabileceği bu oyuncak, birbirinden güzel renkleri de kapsayabilmektedir. Mavi, pembe, sarı, turuncu, mor, kırmızı, yeşil gibi renkler bunlardan yalnızca bir kısmıdır. Deniz canlıları konsepti ile oluşturulan kinetik kum seti, çocuklara deniz hayvanlarını tanıtırken aynı zamanda duyusal zekalarının da gelişimini destekleyecektir.

5 kg’lık devasa boyu sayesinde bu ürün ile istenen her şey kolayca yapılabilir. Büyük kum havuzunun bulunduğu bu sette deniz yıldızı, balık, ahtapot, yengeç ve akreplerin yer aldığı 6 farklı hayvan kalıbı bulunur. Kum kalıbın içerisine yerleştirildiğinde yapışma olmadan hızlı bir şekilde modeller tasarlanabilecektir. Aynı ürünün özel olarak tasarlanmış tarihi yapı seti de mevcuttur. 6 farklı tarihi yapı oluşumu ile çocuklar hem eğlenebilecek hem de ülkemizin güzelliklerini yakından görebilme fırsatı bulabileceklerdir.

Kinetik kum kalıpları kuleler sayesinde çocuklar, deniz kenarındaymış gibi birbirinden güzeş ve farklı ebatlarda kule tasarlayabilecektir. Her biri farklı şekil ve ebatlarda olan bu kuleler, çocukların şekilleri tanımasına da yardımcı olacaktır. Çocuklar bu kumlar sayesinde renk, büyük- küçük ve şekil ilişkisini tamamen oturtabileceklerdir. Ayrıca günün elektriğini kinetik kuma bırakan çocuklar daha sakin ve rahat davranabileceklerdir.

Kalıplara yapışmayan kumlar, kalıplardan kolayca temizlenebilecektir. Ele yapışmayan yapıları sayesinde şekiller istenilen şekillerde tasarlanabilecektir. Dağılmama özelliği sayesinde, oluşturulan şekiller uzun süre hasar almadan saklanabilir. 3 yaş ve üzeri çocukların kullanımı için uygun olan bu tasarımlar %98 kum, %2 polimer yapı içerir. Tamamen maddelerle renklendirilmesi ve toksik madde içermemesi, ebeveynlerinde bu ürünü güvenle tercih edebilmesine yardımcı olacaktır.

Kinetik Kum Kalıpları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kinetik kum havuzu ve kalıpları ile öne çıkan bir diğer set, taşıtlar setidir. Özel plastik malzeme kutusu ile tasarlanmış bu ürünün içerisinde bir tane kum havuzu içeriği bulunur. Çocuklar bu havuza kumu dökerek dilediği gibi eğlenerek oynayabileceklerdir. Derin olan bu havuzlardan kinetik kumun dışarıya dağılması olanaksızdır. Birbirinden farklı taşıt kalıpları, çocukların minibüs ve otobüs gibi birçok kavramı öğrenmesine yardımcı olacaktır. 6 farklı olan bu sette, farklı renklerde olan kinetik kuma göre seçimler yapılabilecektir.

Kinetik kumlarda öne çıkan inşaat seti, inşaat işleriyle karşı ilgi duyan çocuklar için uygun bir seçim olabilecektir. İnşaat malzemesi aksesuarları bulunan bu set sayesinde çocuklar çimento karabilecek, birbirinden farklı tasarımlar oluşturabilecektir. Tam 12 farklı parça içeriğinin bulunduğu sette 1 kg’lık kinetik kum tercih edilmiştir.

%95’i deniz kumu olan ürünün yalnızca %5’i polimer malzeme içerir. Ancak bu malzemede toksik madde barındırmaz. Antibakteriyel oluşu, ürünün uzun süre sağlıkla kullanılabilmesine imkan tanır. Kinetik kumlar, uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanabilme açısından ıslatılmamalıdır. Islatıldığında şekil alma kolaylığı zorluk yaşayabilir. Bunun yanı sıra şekil oluştururken mümkün olduğunca ıslak el ile temas edilmemelidir.

Kuruma yapmasa da antibakteriyel özelliğinin kaybolmaması adına, ağzı kapalı bir şekilde saklanmalıdır. Islanmış ise belirli bir açık alana dökülerek koku oluşturulmaması için ağzı açık olacak şekilde bekletilmemelidir. Kalıpların kullanımı sonrasında mutlaka, yıkanması ve ancak kurulandıktan sonra kullanımı tavsiye edilir. Ürün yalnızca çocuklar için değil yetişkinler içinde güvenle tercih edilebilir.

Yetişkinler günün yorgunluğunu bu ürün sayesinde atarak rahatlayabileceklerdir. Aynı zamanda hayal gücü eşliğinde dilediği şekilleri oluşturarak bir hobi sahibi olabilecek ve el becerilerini geliştirebileceklerdir. Kinetik kum özellikle 2 yaş altına kesinlikle tercih edilmemeli, 2-3 yaş aralığında oral dönemde olması sebebiyle yalnızca ebeveyn kontrolünde verilmelidir.

Kinetik kum ve kalıpları fiyatları seçilen ürün ve özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Sayfamız üzerinden markanın ürünlerini inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünleri sepete ekleyerek, ürünlere uygun ödeme koşulları sayesinde kolayca sahip olabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz.