₺195,40 KDV Dahil
1 2 >

Oyuncak Müzik Aletleri

Oyuncak müzik aletleri çocukların müzik yönünü geliştiren en önemli oyuncakları arasında yer almaktadır. Müzik çocukların büyüme ve gelişim sürecini olumlu yönde etkileyen oyuncakların başında gelmektedir. Müzik oyuncakları çocukların duyusal zekasının gelişimine, hayal gücü ve yaratıcılığın arttırılmasına yardımcı olacaktır. Çocuklar müzik sayesinde kendilerini güzel bir şekilde ifade edebilecek ve rahat tavırlar sergileyebileceklerdir.

Çocukların estetik ve ritm duygusu gelişebileceği için kendilerini özgür hissedebilmeleri de mümkün olabilecektir. Müzik çocukların keyif aldığı oyun içeriklerinin başında gelmektedir. Oyuncak formunda tasarlanan müzik aletleri, fonksiyonel yapısı ile öne çıkabilecektir. Çocuklar bu fonksiyonları kullanarak adeta popüler bir sanatçı gibi doyasıya şarkı söyleyebileceklerdir.

Geniş Bir Ürün Yelpazesine Sahip Müzik Aletleri

Müzikli oyuncak modellerinden birisi oyuncak davuldur. Davul yüksek sesi ve hareketli ritmi ile dikkat çeken bir müzik aletidir. Sert plastik malzeme içeriğinden tasarlanmış bu davul kırılma ya da zarar görme olasılığına karşı oldukça dayanıklıdır. CE belgesinin bulunduğu bu ürün hiçbir toksik madde kullanılmadan, sağlıklı malzeme içeriği ile tasarlanmıştır.

21 cm boyutundaki bu davulun iki adet tokmağı bulunmaktadır. Tokmak davul gölgesine vuruldukça birbirinden güzel ritimler oluşturulabilecektir. Çocuklara hiçbir zararı bulunmadığı için, 2 yaş ve üzeri çocukların kullanımı için oldukça uygun olacaktır. Oyuncak davul modelleri arasında öne çıkan bir diğer ürün müzik çalan ışıklı davullardır. Bu davullara herhangi bir tokmak vurulmadan da pek çok ritim elde edilebilecektir. Davulun yüzeyi elle vurmaya uygun olduğu için çocuklar eliyle vurarak da ritm tutabileceklerdir.

Bu davul kendi etrafında dönerek ışıklar çıkarmakta ve çocukların eğlenebilmesini sağlamaktadır. İçerisinde yer alan melodiler sayesinde çocukların duyusal zekası desteklenebilecektir. 360 derece dönen bu davullar bebeklerin ve çocukların el becerilerini de geliştirebilecektir. Sağlığa zararsız malzeme içeriği ile üretilen bu oyuncak, dayanıklı sert plastik içeriği ile uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilecektir. 2 farklı ses modunun yer aldığı bu oyuncakta 6 farklı müzikte yer alacaktır. Pille çalışan bu davul 18 ay üzeri bebek ve çocuklar için uygun olabilecektir.

Ksilofon modelleri ritmik oluşu, malzeme içeriği ve fonksiyonel yapısı ile çocukların severek oynadığı müzik aletleri arasında bulunacaktır. Ahşap malzemeden tasarlanan bu oyuncak ahşap oluşu sayesinde sağlıklıdır. Kolayca silinerek dezenfekte edilebilecektir. 8 farklı notanın bulunduğu ksilofonda renkli metal aparatlar kullanılmıştır. Çocuklar metal aparatlara vurarak farklı nota seslerinin çıkmasını sağlayabilecektir.

Çocukların kendisine zarar verme olasılığı bulunmayan bu oyuncak ile tokmağa vurarak istenilen şekilde ritimler çıkarabileceklerdir. Doğal su bazlı boyalarla renklendirilmiş olması ile %100 zararsız bir üründür. Antibakteriyel yapısı sayesinde silinerek kolayca temizlenebilecektir. Çocukların zamanın nasıl geçeceğini anlayamayacağı oyuncak, çocukların uzun yıllar favori oyuncakları arasında bulunacaktır. 18 ay ve üzeri tüm çocuklar için tercih edilebilecektir.

Çocukların Duyusal Zekasını Geliştiren Oyuncak Müzik Aletleri….

Hayvan figürlü oyuncak ksilofon modelleri, çocukların hem oynayıp hem de eğlenebileceği seçenekler arasında yer almaktadır. Kuş figürlü bu oyuncaklar tekerlekli yapısı sayesinde sürülerek de oynanabilecektir. İki farklı tokmağı bulunan bu oyuncakta metal aparata vurularak, nota sesi çıkarılabilecektir. Böylece çocuklar kendi müzik ritmini oluşturabilecek, yaratıcı ve hayal gücünün sınırlarını zorlayabilecekleri bir oyun yaratabileceklerdir.

El ve zihinsel koordinasyonu sağlayan bu oyuncaklar ahşap malzeme içeriği sayesinde tamamen zararsızdır. Tamamen doğal boya içeriği kullanılan ürün renkli görünümü ile çocuklarda renklerin öğrenilebilmesini de kolaylaştıracaktır. Oyuncak piyano modelleri çocukların ritim duygusunu geliştiren ve el becerilerini geliştiren oyuncaklar arasındadır. Aynı zamanda notaların yerinin karıştırılmaması için konsantrasyon, hafıza ve dikkate ihtiyaç duyulacaktır. 8 ritim ve 8 tonun yer aldığı piyano, notalar ve anahtarı da vardır.

Fonksiyonel düğmeleri ve mikrofon özelliği bulunan bu oyuncak pil yardımı ile kullanılabilecektir. Ses- kontrol- kayıt ve denemelerin yapılabildiği bu oyuncak 5 yaş ve üzeri çocukların kullanımı için uygun olacaktır. Işıklı ve şarkılı formda tasarlanan piyanolar ise, ışıkları ile yanarak çocuklara farklı bir ortam oluşturulabilmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra her bir tuşta nota seslerinden farklı olarak müzik ya da şarkılar çalabilmektedir.

Tam olarak piyano görünümü andırması ile yetişkinler bu ürünü dekoratif yönüyle de tercih edebilecektir. Sert plastik malzeme içeriğinden yapılmış olduğu için oldukça dayanıklıdır. Hemen her renk seçeneği bulunduğu için çocuklar dilediği renk seçimini yapabilecektir. Bu oyuncak kolay kullanımı ile 2 yaş üzeri çocuklar için tercih edilebilir. Masalcı piyano oyuncak ise, masal anlatabilme özelliği ile öne çıkıyor.

Hijyenik olmayan ve toksik madde içermeyen bu ürün, rakamları üzerinden birbirinden farklı müziklerin çalmasını sağlayabilecektir. Fonksiyonel tuşlarına basıldığında iki tane tuş müzik çalarken diğer tuşlar ise masal okuyarak çocukların uykuya dalmasını kolaylaştıracaktır. Bu oyuncak sayesinde kendini güvende hisseden çocuklar daha keyifli bir uyku deneyimi yaşayabileceklerdir. Pille çalışan bu oyuncak 18 ay ve üzerinde olan tüm bebek ve okul öncesi çocukların kullanımı için tercih edilebilecektir.

Oyuncak Müzik Aletleri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

7 yaş için uygun müzik aleti seçimlerinden biri olabilecek mini gitarlar, çocukların gitarı öğrenebilmesi için tasarlanmıştır. Normal standartlarda gitarları çocukların tutabilmesi oldukça zordur. Çok büyük olan gitarlar çocuklara kullanım zorluğu yaşatabilecektir. Rahat tutuş ve ekonomik ebatlı gitarlar sayesinde çocuklar konforlu bir şekilde gitar çalabileceklerdir. Oyuncak gitar ile çocuklar müziğe olan ilgi ve becerilerini pekiştirebileceklerdir.

Çocuklar temel müzik eğitimi alarak gitar bilgisi kazanabilecekler ve müzik ilgileri değerlendirilebilecektir. Küçük yaşta müzisyenlik eğitimine başlanması ilerleyen dönemlerde daha başarılı olabilmelerine yardımcı olabilecektir. Bu gitar dışında bebek ve okul öncesi için kullanılabilen oyuncak gitar modelleri de bulunur. Farklı tuşları bulunan bu gitarda her bir tuşta farklı müzik ve ses efektleri yer alır. Bu efektleri kullanan çocuklar kendi özgün müzik zevkini yaratarak hayal dünyası ile kendi dünyasını yaratabileceklerdir.

Aydınlatılmış tuşlar özellikle bebeklik dönemindeki çocukların ilgisini çekmeyi başarabilecek bir detay olacaktır. Bu oyuncak 2 yaş ve üzeri çocukların kullanımı için uygun olabilir. Deli dolu ve yaratıcı çocukların tercih edebileceği bir diğer oyun içeriği oyuncak bateri olacaktır. Mini bateri seti ile çocuklar doyasıya oynarken, farklı tarzını ve ilgisini herkese kanıtlayabileceklerdir.

Bateri 4 farklı parçadan tasarlanmıştır. 3 parça yan yana iken bir parça geride kalır. Elinde bulunan tokmakları kullanan çocuklar, dilediği parçaya vurarak dilediği müzik kompozisyonunu oluşturabilir. Hayal gücünün sınırlarını zorlayan bu sevimli oyuncak tamamen metal ve plastik malzemelerin kullanımı ile tasarlanmıştır. Bu nedenle hiçbir şekilde zarar görmeden uzun yıllar kullanılabilecektir. Bateride davul, zil , baget parçaları yer alır.

Bu parçalar sayesinde zıt sesler ile uyumlu bir bütünlük oluşturulabilecektir. Çocukların el becerilerinin gelişimini destekleyen bu oyuncaklar 3-4 yaş sonrasında rahatlıkla kullanılabilir. Oyuncak müzik aletleri çocukların duyusal, zihinsel ve bilişsel gelişimini destekleyen en önemli öğeler arasındadır. Sitemizde birbirinden farklı markaya ait pek çok oyuncak müzik aletleri model yer almaktadır. Tüm modellere sayfamız üzerinden ulaşarak fiyat ve diğer detaylara göz atabilir, dilediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz.